Vinçotte stelt verschillende controles voor die gebruik maken van elektromagnetische methodes en toepasbaar zijn op elk type elektrisch geleidend materiaal, met of zonder bekleding (verf, coating, …). Deze verschillende methodes zijn gebaseerd op de inductie van elektrische stromen en magnetische velden, afzonderlijk of samen, en de observatie van het elektromagnetische resultaat. Indien de onderzoeksconfiguratie correct is, moet een gebrek in het onderzochte onderdeel een meetbaar resultaat opleveren. Deze controletechnieken zijn bruikbaar zonder contact of koppelmiddel. De meest courante elektromagnetische methodes zijn:
- Controles door middel van wervelstromen (ECT, Eddy Current Testing, zie respectieve fiche).
- Controles door middel van magnetische lekfluxen (MFL, Magnetic Flux Leakage Testing). Dit is een snelle techniek die geschikt is voor de controle van leidingen, pipelines en opslagtanks in ferromagnetische materialen. Via deze techniek kunnen interne fouten en dikteverliezen worden opgespoord. MFL is eveneens geschikt voor de controle van kabels zo kunnen kapotte snoeren gedetecteerd worden.
- Controle door middel van magnetoscopie (MT, Magnetic Testing, zie respectieve fiche). Dit is een vorm van MFL waarbij kleine magnetische deeltjes in vloeibare of poedervorm worden aangebracht op het te controleren onderdeel, dat op voorhand gemagnetiseerd werd, om opkomende gebreken te detecteren.
- Inspectie van het verre veld (RFT, Remote Field Testing). Dit is een snelle techniek die geschikt is voor de controle van leidingen en pipelines in ferromagnetische materialen en eventueel niet- ferromagnetische materialen. Via deze techniek kunnen interne en externe gebreken worden opgespoord, maar zonder mogelijkheid om ze te onderscheiden.
- Controles via de methode Alternating Current Field Measurement (ACFM). Dit is een techniek die wordt gebruikt voor de detectie en dimensionering van opkomende barsten bij elk type elektrisch geleidend materiaal, echter met een voorkeur voor koolstofstaal. Deze techniek is toepasbaar bij volledige onderdompeling. Oorspronkelijk werd de ACFM- methode ontwikkeld voor de dimensionering van gebrekkige lasnaden van koolstofstaal bij dompeltoepassingen op de offshoreplatformen, als alternatief voor de ACPD-methode (Alternating Current Potential Drop).
- Controles via gepulseerde wervelstromen (PECT, Pulsed Eddy Current Testing). Dit is een techniek die een penetratiediepte mogelijk maakt die duidelijk hoger is dan die van klassieke wervelstromen (ECT). Deze techniek leent zich voornamelijk tot de controle van meerlagige, dikkere materialen. Deze methode is toepasbaar bij volledige onderdompeling.
- Controles via de meting van magnetische lekfluxen met behulp van een camera met een magnetische veld, bestaande uit verschillende sondes met Hall- effect (MagCam, Magnetic Field Camera) op gelaste ferromagnetische onderdelen met een beperkte dikte die op voorhand gemagnetiseerd werden. Via deze techniek kunnen interne gebreken gedetecteerd en gekarakteriseerd worden.
Deze verschillende controles kunnen aan de hand van diverse technieken worden uitgevoerd: het betreft meestal conventionele of multi-elementensondes (hiermee wordt een groter oppervlak gescreend), de controles kunnen manueel, semi-automatisch of volledig automatisch worden uitgevoerd (waardoor een nauwkeurige cartografie van eventuele indicaties kan worden opgemaakt).
Voorbeelden
- Controle van lasnaden
- Dimensionering van barsten
- Controle van kabels
- Controle op corrosie
- Karakterisering van het materiaal
- Controle van leidingen, straven of profielen
- Controle van klinknagels
- Diktemeting van staalplaat
- Diktemeting van bekledingen
Deze dienst biedt u de volgende voordelen:
De ontwikkelings- en productieactiviteiten worden gedekt door onze ISO 17020 en ISO 17025 accreditaties. Er kan volgens alle internationale normen worden gewerkt.
Deze service is van toepassing voor de volgende sectoren:
- Sector voor mechanische constructies
- Lucht- en ruimtevaartsector
- Petrochemische sector
- Energieproducerende sector (nucleair en conventioneel)
- Automobielsector
- R&D-afdelingen en studiebureaus