Brandveiligheid is een essentiële voorwaarde om uw logies te kunnen verhuren. Het Vlaams logiesdecreet verplicht dan ook iedere eigenaar om een brandaudit te laten uitvoeren voordat hij zich kan aanmelden bij Toerisme Vlaanderen.
De toeristische logies worden opgesplitst in kamer- en terreingebonden logies. Voor de kleinschalige kamergebonden logies met maximum 5 kamers of maximum 12 slaapplaatsen heeft Vinçotte als enige een overeenkomst met de Vlaamse overheid om de taak van de brandweer over te nemen voor het uitvoeren van deze controle op de brandveiligheid. Heeft u meer dan 5 slaapkamers of meer dan 12 slaapplaatsen? Dan moet u uw lokale brandweer te contacteren.
Deze verplichting geldt voor iedere occasionele of professionele aanbieder die in het Vlaams Gewest een verblijfsmogelijkheid tegen betaling ter beschikking stelt. Accomodaties voor jeugdbewegingskampen of tijdelijke evenementencampings vallen niet onder deze verplichting.
Heeft u nog specifieke vragen over het toepassingsgebied of de aanmeldingsprocedure? Contacteer dan Toerisme Vlaanderen. Vinçotte voert enkel de technische controles uit.
De specifieke brandveiligheidsnormen voor kleinschalige kamergebonden toeristische logies (maximum 5 kamers en maximum 12 slaapplaatsen) staan beschreven in bijlage 2 van het logiesdecreet.
Heeft u nog technische vragen over de brandveiligheid van uw toeristisch logies? Neem dan zeker een kijkje op de site van Toerisme Vlaanderen – Brandveiligheid. De “FAQ over bijlage 2” kan u zeker verder helpen.
De volgende documenten die de evacuatie in geval van brand of paniek vergemakkelijken, moeten aanwezig zijn:
Het logboek met de data van de controles, de vaststellingen tijdens de controles, de instructies voor het personeel, de bevestiging van de goede werking van de autonome branddetectoren, de goede staat van de brandblusmiddelen en de goede staat van de trappen en evacuatieladder(s).
De brandbestrijdingsmiddelen moeten tijdens de exploitatie regelmatig worden nagekeken. De data van de controles dient u bij te houden in een logboek
Heeft u nog technische vragen over de brandveiligheid van uw toeristisch logies? Neem dan zeker een kijkje op de site van Toerisme Vlaanderen – Brandveiligheid. De “FAQ over bijlage 2” kan u zeker verder helpen.
Het door Vinçotte opgemaakte controleverslag vormt de basis voor het brandveiligheidsattest dat ook door ons wordt opgemaakt.
We onderscheiden 4 mogelijke attesten:
Wanneer u beschikt over een brandveiligheidsattest A of Abis voldoet uw logies aan de specifieke brandveiligheidsvoorschriften. Indien uw logies ook voldoet aan de andere verplichte basisvoorwaarden kunt u het logies aanmelden bij Toerisme Vlaanderen en kunt u het beginnen uitbaten.
Indien ter plaatse niet alle noodzakelijke documenten kunnen worden voorgelegd of indien er problemen zouden zijn met onder meer de tweede evacuatieweg, rookdetectoren of brandblussers, dan ontvangt u een brandveiligheidsattest C of kunt u de procedure opschorten. U moet vervolgens de vastgestelde tekortkomingen oplossen of hiervoor een afwijking aanvragen bij de Technische Commissie Brandveiligheid (formulier op site Toerisme Vlaanderen).
Voor de specifieke wetgeving, documenten of extra informatie kunt u terecht bij Toerisme Vlaanderen. Download ook hun brochure 'Logiesdecreet in één oogopslag'.
Voor de aanvraag van uw brandaudit vult u het officiële aanvraagformulier in. U kunt dit aan ons bezorgen via brandattest@vincotte.be.
Explosies hebben vaak ernstige gevolgen. De kracht van hitte, vuur en druk resulteert dikwijls in materiële en menselijke schade. Jaarlijks zijn er helaas nog vele duizenden explosies in Europa. Lees onze ATEX whitepaper en leer hoe u dit kan vermijden.
Meer lezenMet kantoren in 9 landen, 3300 medewerkers, 1700 vrachtwagens en meer dan 3400 opleggers, is Jost Group beslist een internationale referentie op logistiek gebied.
Doordat er veel internationaal verkeer via zijn vestigingen passeert, behoort het bedrijf tot een sector met een verhoogd COVID-19-risico. Daarom bestudeert de logistieke onderneming al sinds maart hoe ze het risico op besmettingen kan aanpakken en verminderen.
Meer lezenSerie-ondernemer en docent digitale transformatie helpt grootste inspectiebedrijf van België te digitaliseren
Meer lezenMet gepaste trots kondigt Vinçotte de winst aan van de titel ‘Trends Digital Pioneer 2020’ in de categorie Customer Happiness. Deze prestigieuze prijs beloont Digi-Tags, onze QR code tagging oplossing voor beter asset management.
Meer lezenVinçotte bestaat binnenkort 150 jaar. Doorheen onze lange geschiedenis sinds 1872 hebben we onszelf regelmatig opnieuw moeten uitvinden. We zijn gestart naar aanleiding van ontploffende stoomketels, toen één van de grootste problemen van de eerste industriële revolutie. Er was nood aan meer veiligheid en controle. Vinçotte bood hiervoor de oplossing. Toen in 1890 de elektriciteit werd uitgevonden en meer en meer werd gebruikt in het bedrijfsleven paste Vinçotte zich vlot aan deze verandering aan. Innoveren zat ons toen al in het bloed en dat is doorheen de jaren niet veranderd.
Vinçotte is de expert op vlak van brandbeveiliging gaande van advies bij het ontwerp van brandveilige gebouwen en installaties tot audits, controles, risicoanalyses en preventieadvies.
Meer lezenHet nieuwe AREI 2020 werd op 28 oktober 2019 gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad en trad in werking op 1 juni 2020. Vanaf deze datum moeten alle elektrische installaties voldoen aan het nieuwe AREI.
Meer lezenExact een jaar geleden werd het nieuwe AREI gepubliceerd dat in werking trad op 1 juni. Om tijdens "corona" iedereen tijdig op de hoogte te brengen van deze nieuwe regelgeving hebben we begin dit jaar een eerste MasterClass AREI 2020 georganiseerd. Op veler verzoek hebben we deze MasterClass nu verder uitgebreid met praktische voorbeelden en lanceren we de MasterClass AREI Advanced.
Meer lezenSinds enkele jaren leveren experts inspanningen om de geluidscriteria te verbeteren en te harmoniseren, wat een welbepaald geluidscomfort in alle openbare en private gebouwen moet opleveren. De meeste bestaande normen en criteria waren immers al decennia oud en stemden niet meer overeen met de standaarden voor geluidscomfort in nieuwbouw.
Bijgevolg zijn de oude normen die van toepassing waren op gebouwen grondig herzien met als doel duidelijkere en meer doelgerichte normen te formuleren voor de verschillende gebouwen in kwestie.
Meer lezenVinçotte pleit voor preventieve inspectie van het HVAC-systeem om personeel terug te laten keren naar de werkvloer in de meest veilige omstandigheden
Meer lezenSchrijf u in op onze nieuwsbrief en we houden u up-to-date!
Inschrijven